Savunma Sanayi Zirvesi

 

Dünyada hızla artan siyasi çekişmeler sonucunda ülkemizin jeopolitik konumu da dikkate alındığında savunma sanayi hayati önem taşımaktadır. Bununla birlikte son dönemdeki “Yerli ve Milli” üretim seferberliği de biz mühendis adaylarının omuzlarındaki sorumluluğu daha da artırmaktadır. Üniversitelerde savunma sanayiye yönelimi, ilgiyi ve desteği artırmak amacıyla 2017 yılında OMÜ IEEE Topluluğu olarak Savunma Sanayi Günleri düzenlemeye başladık.

Birinci Savunma Sanayi Günlerinde salona sığmayan kalabalık bizleri bu etkinliği gelenekselleştirmeye teşvik etti ve 2019 yılında yine ülkemizin savunma sanayisinde önde gelen firmalarından biz mühendis adaylarına yol gösterecek konuşmalar yapmak üzere deneyimli mühendisleri çağırmayı amaçlamaktayız.

Gelenekselleştirmeyi hedeflediğimiz bu etkinliğimiz (?)*** tarihinde olacaktır. Bu etkinliğin, biz öğrencilerin akademik kariyerlerini ve gelecekteki iş hayatlarını şekillendirmede önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Bununla birlikte öğrenciler, oldukça spesifik bir alan olan savunma sanayi içerisindeki mühendislik firmalarını yakından tanıma fırsatı elde edecekler.

                                                                                                                     *** Tarih belirlendiği zaman eklenecektir.Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.